XCO Drozdovo UCI C1 – 2022 2. kolo Slovenského pohára v horskej cyklistike

Minulý víkend náš klub ŠK Topoľčianky spolu so Slovenským Zväzom Cyklistiky organizoval už 7-my ročník XCO pretekov na Drozdove. Tento rok v medzinárodnom rankingu hodnotený ako C1, teda sa da povedať druhá najvyššia trieda po Svetovom pohári a kategórii HC.

Trate v Bike parku na Drozdove považujeme za svoju domácu pôdu keď že mnohí naši pretekári na nich vyrastali a počas posledných ôsmich rokov sme ich každoročne pripravovali na preteky. Takže očakávania na dobré výsledky boli veľké.

Preteky prebiehali dva dni v sobotu 28.5. v mládežníckych a seniorských kategóriách a v nedeľu 29.5. od kategórie kadetov do Elite. Účasť bola famózna ak mame hovoriť o medzinárodných pretekoch tak tak to aj bolo a nie len v kategóriách dospelých ale aj mládežníckych kde kvalitná trať a dobrá konkurencia prilákala pretekárov z Nemecka, Rakúska, Rumunska, Talianska, Čiech, Maďarska, Poľska a po prvý krát sme mali na štarte aj celý tím z Nového Zélandu. Celkovo 400 pretekárov z 83 tímov v desiatich kategóriách.

Na zabezpečení podujatia počas dvoch dní pracovalo 25 regulovčíkov na trati, 10 organizátorov v priestore štartu a na registrácii, 10 rozhodcov so SZC a jeden nominovaný Medzinárodnou cyklistickou Úniou UCI z Chorvátska. Zdravotnú starostlivosť zabezpečovalo 6 zdravotníkov a jeden doktor.

Náš klub mal na štarte 38 pretekárov ktorí sa nenechali zahanbiť a podali super výkony. Spomeniem len tých ktorí sa umiestnili na stupňoch víťazov. Na treťom mieste skončil v kategórii Mini Richard Tkáč a v kategórii Starších žiakov Milan Húsenica, musíme povedať že pred nimi na pódiách stáli už len pretekári z Maďarska a Poľska. Potom sme už mali len prvé miesta a to v kategórii kadetiek Hana Ferejová, v kategórii Mladších žiakov Dušan Lukáč a v kategórii Masters B Luboš Mečiar.

Čo je potešujúce ja aj priebežné poradie klubov XCO Slovenského poháre kde nášmu klubu ŠK Topoľčianky patrí po druhom kole prvé miesto.

Hodnotenie organizácie a trate medzinárodným rozhodcom bolo výborné a dostali sme poďakovania aj od pretekárov ktorým sa páčili nove technické sekcie na trati. Všetci pretekári z Timu Kiwi MTB Collective z Nového Zélandu prišli osobne poďakovať po pretekoch za starostlivosť, super trať a výbornú organizáciu a sľúbili že sa k nám vrátia.

Nakoniec by som chcel poďakovať hlavne našim dobrovoľníkom, teda regulovčíkom, zdravotníkom a rodičom zverencov v našom klube ktorí bez nároku na odmenu pomáhali s organizovaním bez nich by sme to nevedeli v žiadnom prípade zorganizovať.

Tak isto veľké poďakovanie patrí našim partnerom a sponzorom Bike parku Drozdovo, Tribo Športu, Muc offu, Vinárskym závodom Chateau Topoľčianky, firme Birell a Autoextra.

Pridaj komentár