Foto cyklistickeho teamu SK Topolcianky

Založenie klubu ŠK Topoľčianky

Športový klub Topoľčianky bol založený 11. 3. 2014 na podnet terajšieho riaditeľa klubu Martina Laktiša a zopár športových nadšencov.
Základná myšlienka spočívala vo vytvorení vhodných podmienok na tréning cyklistiky detí a mládeže so zameraním na horskú cyklistiku.
Cieľom klubu je aktívna účasť na pretekoch Slovenského pohára v XCO, cyklokrosu a rôznych cyklistických podujatiach. Súťažíme v kategóriach detských, juniorských i dospelých. V súčasnosti má náš klub už 77 členov, z toho 36 detí.
A ako sa naše mladé nádeje pripravujú na preteky?
Tréningový proces pod vedením skúsených trénerov je naplánovaný podľa jednotlivých kategórií, do ktorých sú deti rozdelené podľa veku a výkonnosti. V závislosti od typu tréningu a časového harmonogramu pretekov sa trénuje cca 4-krát týždenne. Deti majú k dispozícii okrem rozmanitého terénu v okolí i novovybudovanú bikrosovú trať v Topoľčiankach. V prípade zlého počasia je im naporúdzi telocvičňa, či spining vo fitness centre, príp. navštevujeme plaváreň v Leviciach.

Prvé úspechy

Ako to už býva, nič nejde ideálne a hoci bola cesta za cieľom kamenistá a tŕnistá, časom priniesla i prvé ovocie. Po nezdaroch prišli prvé úspechy, ktoré nás postupne posunuli až do dnešných, dovolím si povedať, úspešných čias. Nielenže sa našim deťom a mládeži na trati darí a podarilo sa im už mnohokrát ukoristiť nejaký ten “vzácny“ kov, ale teší nás i ďalšia vec – organizácia niekoľkých úspešných ročníkov v cross country. Vybrali sme sa cestou nielen brať, ale i dávať, a tak sme sami pripravili preteky pre deti i dospelých.
Konkrétne sú to:
– XCO Drozdovo 2015 (7. kolo Slovenského pohára)
– XCO Drozdovo 2017 (4. kolo Slovenského pohára – UCI C2)
– Cyklomaratón Topoľčianky 2016 a detský cyklomaratónik
– Cyklomaratón Topoľčianky 2017 (10. kolo Slovenského pohára XCM – finále XCM Tour)
– Detská tour Petra Sagana 2017 (9. kolo)

Poslanie

Samozrejme, že je za tým všetkým veľa driny, obety a času stráveného od rodín. Nešlo by to bez nezištnej pomoci tak členov klubu, ako i okolitých nadšencov tohto krásneho športu, ktorých tu ani nedokážem vymenovať, za čo vám patrí obrovská vďaka. Robíme to všetci hlavne pre deti, ktoré tu po nás ostanú, a tak verím, že to padne na “úrodnú pôdu“…
Tiež patrí vďaka našim sponzorom, bez ktorých by sa nám v týchto krutých časoch dýchalo naozaj ťažko.

Dúfam, že nám zachováte priazeň a podporíte nás v našich aktivitách i naďalej.
V mene členov výboru ŠK Topoľčianky a našich detí Vám všetkým zo srdca ďakujeme.