Tréningová hala

Súčasťou tréningového centra ŠK-Topoľčianky je hala a vonkajšie dráhy. 

V hale vznikol usporiadaním prevažne drevených prekážok okruh vhodný ako na technickú tak kondičnú prípravu jazdcov horskej cyklistiky.  Prekážky sú usporiadané do sekcií a umožňujú rôzne kombinácie prejazdov tak aby boli do procesu prípravy zahrnuté všetky potrebné technické cvičenia. V priestore je plocha rozmerov 14×11 metrov určená na základnú prípravu, ako stabilita na mieste a podobne. Plocha zároveň slúži na rozloženie pomôcok pre technické disciplíny aj na športové hry. Štartovacia rampa pre BMX race zabezpečená štartovacím zariadení so systémom random štart.

Bikrosová dráha a XCO okruh

Malá bikrosová dráha, šírky 2m zo štartovacím pahorkom. Vysokým 2m. 

Technický okruh pre XCO ktorý je umiestnený vedľa bikrosovej dráhy. Okruh obsahuje zákruty rôznych druhov, zoskoky, kamenné chodníky, brvná, drevené lávky a rôzne umelé prekážky. 

Cyklokrosová dráha je okruh upravený a celoročne udržiavaný. Šírka dráhy štandardne 2m v prípade organizácie pretekov sa upravuje v šírka potrebnej podľa platných technických požiadaviek. Okruh tvorí škvárový okruh a chodník prevažne trávnatý, schody …stupňové, prudké výjazdy a zjazdy, pieskový úsek. Prekážky dosky môžu byť umiestnené podľa požiadavky.

Cyklokrosový okruh

Súčasťou tréningového centra je aj cyklokrosová dráha, ktorej asi 2 kilometrová časť je celoročne udržiavaná.

Na celoročne udržiavanej časti je niekoľko technických úsekov ako schody, 30 metrová piesková časť, škvárový ovál, dosky a val.

Mapa cyklokrosového okruhu

Tréning majstrov sveta Nagyovcov

Areál Tatran

Súčasťou areálu „ štadión Tatran Topoľčianky „ v ktorom sa tréningové centrum nachádza, sú sociálne zariadenia. Po dohode s prevádzkovateľom areálu je možné využívať samostatnú šatňu, sprchy, stravovacie zariadenie s denným menu alebo objednávkou stravy, Ubytovanie priamo v budove a kaviareň s dennou prevádzkou.

Pre rezerváciu haly volajte: +421 903 576 011 Luboš Chren

Pre rezerváciu ubytovania a stravy volajte: +421 910 323 102  tatran@topolcianky.sk

Rezervačný kalendár je dostupný kliknutím na tento odkaz.