XCO Drozdovo 2019 a rýchlik Haring

Ski centrum Drozdovo už po štvrtý krát privítalo horských cyklistov, ktorí si zmerali sily v druhom kole Slovenského Pohára MTB XCO, UCI kategórie C1.
Tentoraz bolo podujatie dvojdňové, pri čom v sobotu 11. 5. súťažili kategórie C1 UCI Juniori, Juniorky, Ženy Elite, Muži Elite a U23, a nedeľa 12. 5. patrila ostatným kategóriam.
V areáli lyžiarskeho strediska bola pripravená trať oproti minulým ročníkom obohatená o nové prekážky v podobe rockgardenov a singlov, ktorej jeden okruh meral 4,3 km.

V pomerne tvrdej konkurencii si tu zmerali sily zvučné mená ako
– J. Kulhavý (Cycling Team) z Českej republiky, ktorý v kategórii Muži Elite a U23 obsadil 3. miesto, Z. Palumby (Hungarian National Team) z Maďarska 2. miesto.
Za Slovenské tímy – M. Haring (Dukla Banská Bystrica) získal famóznou bezchybnou jazdou systémom štart cieľ 1. miesto s nádskokom 3 min. 36 sek. pred Maďarom Palumbym!
O. Glajza (Tj Auto Škoda Mladá Boleslav) získal 5. miesto, a J. Keseg Števková (Outsiterz) v kategórii Ženy obsadila podobne ako Haring krásne 1. miesto.
Toto podujatie poctili svojou účasťou aj pretekári z Maďarska, Rakúska, Poľska, Srbska, či Rumunska.
Napriek nepriaznivej predpovedi sobotné počasie vyšlo na výbornú, pri čom po predchádzajúcich dažďoch nebola núdza o mľaskavé blatko. Toto sa však už v nedeľu zmenilo na čvachtavé, takže deti a dospelí štartujúci v rôznych kategóriach si užili naozaj kvalitné bahenné kúpele.
Trať sa razom zmenila na bojisko, ktoré dokonale preverilo techniku každého pretekára a nemilosrdne potrestalo i tú najmenšiu chybičku.
Napriek tomu si túto skvelú rôznorodú a technicky ťažkú trať všetci v cieli pochvalovali. Veď práve o tom je XCO!
Hlavné je, že napriek mnohým pádom sa nikomu nič vážne nestalo.
V cieli čakalo na pretekárov občerstvenie, pre víťazov odmeny a pre bicykle vapky 🙂

Máme za sebou ďalšiu skvele zorganizovanú akciu v réžii
ŠK Topoľčianky, ktorí sa zapísali nielen organizačne, ale i do výsledkovej listiny. Ako jediný z klubu sa postavil na stupeň víťazov Milan Húsenica, ktorý v kat. Mini chlapci svojou húževnatosťou vybojoval v ťažkej konkurencii krásne 1. miesto!
Nenechali sa však zahanbiť ani ďalší naši pretekári, ktorých výsledky si môžete pozrieť tu: