Svätojurský MTB maratón

DSC_0087

Po zimnej prestávke dňa 29.4.2017 odštartovala cyklomaratónska séria v meste Svätý Jur. Na úvodný pretek prišlo 768 pretekárov, medzi ktorými sme mali zastúpenie aj z nášho klubu.

Mnohí z nás váhali, či sa zúčastniť tohto preteku, lebo po piatkovom výdatnom daždi mali obavy, že to bude maratón v blate. No obavy boli zbytočné. Trate boli v dobrom stave, síce na niektorých úsekoch bolo trochu blata, ale aká by to bola horská cyklistika, keby sme do cieľa prišli s čistým bicyklom. Organizátor pripravil pre štartujúcich tri trate: 70 km, 42 km a 21 km. Zastúpenie sme mali na všetkých.

Na 70 km trati nás reprezentoval Martin Laktiš, ktorý v kategórii muži 40 – 49 r. skončil na peknom 14. mieste.

Na 42 km sme mali sedem členné zastúpenie. V kategórii juniori 17 – 18 r. sa Martin Tonka umiestnil na 9. mieste. V kategórii muži 19 – 39 r. v silnej konkurencii Peter Bratko obsadil pekné 5. miesto a Jozef Drienovský, ktorý mal premiéru na cyklomaratóne prišiel do cieľa na 63. mieste. V kategórii muži 40 – 49 r. spoločne zdolávali nástrahy strednej trate Daniel Košík, cieľom prešiel ako 90, Pavol Tonka – 104 a Peter Haspra – 105. V kategórii muži 60 a viac rokov skončil Jan Ožvalda na 16. mieste.

Početné zastúpenie sme mali aj na 21 km trati.

Medzi kadetmi 15 – 16 r. sa na 8. mieste umiestnil Tomáš Pánik. Nebyť technických problémov (roztrhnutá reťaz) Tomáš sa mohol tešiť z pódiového umiestnenia. V tejto kategórii nás reprezentoval aj trinásť ročný Adrián Ondrejka, ktorý skončil na 16. mieste a dvanásť ročný Alex Švec na 22. mieste. Medzi juniormi 17 – 18 r. obsadil Timotej Bugár 5. miesto a Adam Švec 6. miesto. V kategórii muži 19 – 39 r. Štefan Díreš prešiel cieľom na 73. mieste a Martin Švec v kategórii muži 40 – 49 r. na 35. mieste. Najväčší úspech získal v kategórii muži nad 60 r. Peter Richter, ktorý sa umiestnil na prvom mieste. Gratulujeme.

Verím, že sme si to všetci užili v zdraví a tešíme sa na ďalšiu podobnú skvelú akciu akou bola táto.