Svätojurský MTB maratón 2016

DSC_0306

Dňa 30.4.2016 sa členovia ŠK Topoľčianky zúčastnili MTB maratónu vo Svätom Jure.
Účasť bola nadštandardná. Bicykle oprášili aj tatkovia našich mladých nádejí a dokonca niektorí štartovali na takomto podujatí po prvýkrát.
Bol krásny slnečný deň ideálny na cyklistiku a tak sme si to všetci užívali plnými dúškami. Na výber bolo z troch tratí (21 km, 42 km, 70 km) a mali sme zastúpenie na každej z nich. Treba povedať, že toto podujatie má dlhoročnú tradíciu, takže konkurencia je tu veľká ako kvalitou súperov, tak aj ich množstvom. V niektorých kategóriách štartuje až okolo 200 pretekárov, takže naše olovká v ohni to mali naozaj ťažké. Trať bola až na pár úsekov prevažne suchá a niektoré zjazdy riadne kamenisté.

Ako prví sa vydali na trať pretekári, ktorých čakala porcia 70 km (tzv. Maratónska trať). Na nej nás zastupovali traja pretekári, ktorí súťažili v rovnakej kategórii (Muži 19 – 39 r.). Peter Bratko sa blysol parádnym 22. miestom, Michal Mondočko obsadil 65. miesto a Tomáš Glajza skončil ako 90..

Medzitým odštartoval Polmaratón (42 km). Tam bodoval v kategórii Muži Masters B (40 – 49 r.) náš prezident klubu Martin Laktiš na peknej 13. priečke. V kategórii Muži Masters C (50 – 59r.) sa Peter Richter umiestnil na 25. priečke.

Napokon nasledovala Štvrťmaratónska trasa (21 km), kde sme mali najpočetnejšie zastúpenie.
Ako jediný z tímu sa postavil na bedňu Martin Tonka (kateg. Kadeti 15 – 16r.) a získal tak 2. miesto nielen v tomto preteku, ale aj v súťaži Majstrovstiev Slovenska v XCM 2016.
Ďalej v tej istej kategórii získali Timotej Bugár 10. a Tomáš Pánik 14. miesto.

V Muži Masters B (40 – 49r.) sme mali samých tatov a nenechali sa veru zahanbiť !
Ako 14. skončil Peter Haspra, 19. Daniel Košík, 24. Pavol Tonka a 41. Martin Švec, ktorý štartoval spoločne so štrnásťročným synom Samuelom.

V Muži Masters D (60r. a viac) atakoval stupne víťazov náš nezničiteľný a nebojácny zjazdár Ján Ožvalda, ktorý sa umiestnil na peknom 5. mieste.

V kategórii Ženy (19 – 39r.) nás reprezentovala Helena Tonková, ktorá sa umiestnila na 13. mieste.

Nezostáva mi nič iné, než súťažiacim v mene klubu pogratulovať a zaželať veľa chuti a síl do ďalšieho zápolenia v takej krásnej disciplíne akou je cyklistika.

Verím, že sme si to všetci užili v zdraví a tešíme sa na ďalšiu podobnú skvelú akciu akou bola táto.

autor : Michal Mondočko