Svätojurský MTB maratón 2014

Dňa 12.4.2014 sme si naplánovali prvý marón ŠK Topoľčianky.

Ráno už o 5.50 Peťo Richter oškrabal námrazu na skle dodávky, naložili sme 7ks

bicyklov=7pretekárov a vyrazili na juho-západ. Ráno mrazivé, no slnko nám napovedalo, že bude

horúco. A tak aj bolo.

Vo Sv. Jure sa stretla zatiaľ najširšia zostava z Topoľčianok a čo teší najviac: štyria od 10 do 15 rokov.

mládeže P. Richter štartoval už o 9.00 na 75km a 1800 metrovým prevýšením, tak bola dilema ako sa

obliecť, lebo stále bolo 9°C. Zobral som mladých – Paťa a Andreja , ktorý boli prvý krát na maratóne,

aby sa nadýchli predštartovnej atmosfére na najdlhšej trati. Štart bol z námestia. Ja som mal ešte

čas do 10.00 a chalani ešte o hodinu neskôr, preto sme sa presunuli na ihrisko, kde je cieľ a prebieha

tu aj novovzniknutá Detská tour Petra Sagana. Tu už krúžili a trénovali naši najmladší Timo a Timo.

Žiaľ som sa na preteku nezúčastnil, lebo sme štartovali v rovnaký čas.

Samotný pretek prebiehal podľa predpokladov, trať bola rýchla, vlhká, neprášilo sa . Úvod dlhé 5km

stúpanie, potom nebezpečné klesanie v šotoline. Ďalej sa zase zvlneným terénom stúpanie k 30-

temu km na Biely Kríž. A už len rýchly dlhý zjazd k viniciam. Cestou som sa pozrel dospelej lani do očí

vo vzdialenosti štyroch metrov, ktorá splašená mi skrížila cestu – alebo ja som jej? Ešte cestou cez

vinice mi klesol tlak v prednom kolese, bolo ešte 3km do cieľa, myslel som, že dojdem. Predo mnou

jarček , vyššia rýchlosť a nasledovala skúška kvality látky na drese. A dres obstál len. Dofúkal som

koleso no 3 minúty strata.

Príchod do cieľa super načasovaný . Práve prebiehalo dekorovanie detí 11-12 rokov a 13-14rokov

a na najvyššom, aj druhom mieste Timo a Timo. Medzitým prišli do cieľa aj Andrej a Paťo, v pohode

a bez problémov v prvej polovici štartovného poľa, čo je na prvý krát super výkon. Následne

dochádza aj Tomáš, ktorý štartoval v druhej vlne na 44km tiež spokojný. Po piatich hodinách

prichádza aj Peťo z dlhej, trate s dobrými dojmami.

Bilancia: spkojnosť.