Sústredenie ŠK Topoľčianky

Dňa 1.- 3. 5. 2015 sa konalo sústredenie ŠK Topoľčianky mladších a starších žiakov v spoločnosti niektorých rodičov. Toto skvelé cyklistické podujatie bolo ideálnym vstupom do novej sezóny, na ktorú sa všetci mladí cyklisti veľmi tešia.

Hlavným cieľom sústredenia bolo, aby sa deti lepšie spoznali, príjemným spôsobom získali nové dovednosti a zároveň si zvýšili kondíciu. Myslím, že sa to podarilo nad očakávania. Pýtate sa prečo? Na to Vám dám odpoveď v nasledujúcich riadkoch.

Väčšina účastníkov dorazila na miesto ubytovania už vo štvrtok večer, niektorí v piatok ráno. Hneď po raňajkách začal prvý vyučovací proces, na ktorom sa žiaci bližšie oboznámili so servisovaním bicykla. Potom nasledoval tréning rozvoja sily a výbušnosti formou šprintov na bicykli. Po dobrom obede mladší trénovali techniku jazdy a tí starší pod vedením M. Laktiša, a dvoch rodičov absolvovali výjazd po okolitom teréne porciu asi 40km.

Druhý deň bol dôležitý najmä pre tých mladších. Zatiaľ čo starší trénovali po okolitých kopcoch, oni absolvovali Tour Petra Sagana vo Zvolenskej Slatine. Všetci sa na tento pretek veľmi tešili a boli sme plní očakávania ako to celé dopadne. A veru, bolo sa z čoho tešiť.

Ale všetko po poriadku. Deti na tomto preteku boli rozdelené do 6 kategórií. Naši najmenší štartovali v kategórii Mili (deti 7 – 8 r.). Tu sa naše mladé začínajúce nádeje blisli, Michal Mondočko 9. a Viliam Košík 15. miestom.

V kategórii Mini (deti 9 – 10 r.) sa postavil sám vojak v poli na stupeń víťazov Michal Minár. Po ťažkom boji to dotiahol na krásne 2. miesto.

Kategóriu Mladších žiakov (deti 11 – 12 r.) sme mali zastúpenú najpočetnejšie. Tu slávil ďalší úžasný úspech Timotej Laktiš, ktorý skončil ako jeho kolega na 2. mieste. Adrián Ondrejka obsadil 7. a Ondrej Košík 20. miesto.

Všetky tieto úspechy mladých mužov treba podčiarknuť niekoľkonásobne, pretože pre niektorých to bol ich 1. pretek, iní boli po chorobe, a čo je najdôležitejšie, všetci naši pretekári štartovali z úplne posledných pozícií. Museli sa teda prebojovať cez preplnené štartové pole a sťahovať tak obrovský náskok svojich súperov. Bojovali ako draci, za čo im patrí môj úprimný obdiv. Pre každého z nich bol tento pretek obrovským prínosom. Takýto pekný, síce upršaný deň sme zakončili spoločnou opekačkou.

Tretí posledný deň bol plánovaný ako ukončovací a tak sme ho ukončili ako inak než poriadnou cyklotúrou. Trasu sme zvolili tak, aby si prišli na svoje všetci. Viedla krásnym prostredím Štiavnických vrchov ponad Štiavnické Bane a Banskú Štiavnicu. Užili sme si tak prekrásne výhľady a nasávali energiu okolitej prírody.

Myslím, že môžem za všetkých povedať, že to bola perfektná vydarená akcia. Chcem sa ako rodič poďakovať M. Laktišovi, vedeniu ŠK Topoľčianky a personálu penziónu v obci Počúvadlo, za všetku starostlivosť a prežitie krásnych chvíľ.