Sústredenie Drozdovo 2019

Mladí cyklisti z ŠK Topoľčianky majú za sebou jarné sústredenie, ktoré sa konalo v dňoch 4. – 7. 4. 2019 na Drozdove ako to už býva zvykom.
Zišla sa tu takmer dvadsiatka detí rôznych kategórií, ktoré sa pod vedením trénerov a niekoľkých rodičov schuti pustili do tréningového procesu.
Hlavným cieľom okrem práci na kondícii bola technická príprava na XCO trati, ktorá i tento rok poslúži na pretek – 2. kolo Slovenského pohára MTB XCO, UCI C1 .
Deti boli rozdelené do skupín podľa kategórie a výkonnosti, a tak si mali možnosť zdokonaliť techniku jazdy na jednotlivých sekciách trate, ako aj celkovo. Konali sa tu preteky s hromadným štartom a rôznymi formami časoviek, pri ktorých si otestovali svoju výkonnosť a schopnosti jazdy v teréne.
Areál Ski Drozdovo a jeho okolie ponúka okrem skvelého ubytovania, takmer neobmedzené možnosti pre šport a turistiku, takže to využili na maximum. Nechýbala ani tradičná cyklotúra a opekačka.
Mladých cyklistov od trénovania neodradil ani vietor a dážď ktorému sa nevyhli, no našťastie to trvalo len jeden deň.
Začiatok i koniec tejto akcie bol trochu netradične okorenený spoločným presunom po vlastnej osi na bicykloch, ktorý však absolvovali len tí starší z nich.
Tento ročník jarného sústredenia hodnotím vysoko pozitívne a viem, že aj všetci tí, ktorí sa ho zúčastnili.
Poďakovanie patrí hlavne trénerom (Richard Ch., Juraj B., Igor D.) a skvelému personálu hotela, ktorý tradične nesklamal svojou pohostinnosťou. Taktiež rodičom, ktorí boli nápomocní pri práci s deťmi, ale aj na XCO trati.

MM