Škoda Svätojurský MTB maratón

Dňa 13. 4. 2019 sa konal 13.ročník vytrvalostných pretekov horských bicyklov v oblasti Malých Karpát neďaleko Bratislavy v obci Svätý Jur.
Súťaž názvom Škoda Svätojurský MTB maratón bola súčasťou 1. kola Slovenského pohára XCM, 1. kola Škoda Bike Open Tour a tiež 2. kola Župného pohára.
Dá sa teda povedať, že týmto podujatím odštartovala nová sezóna MTB maratónov 2019, ktoré patria medzi najpoprednejšie na Slovensku.

Tohto sa zúčastnilo celkom 770 pretekárov a tradične boli medzi nimi aj cyklisti z ŠK Topoľčianky.
Napriek nepriaznivému chladnému a sychravému počasiu aké toto podujatie nepamätá sa tu zišlo 14 pretekárov nášho klubu, pri čom ďalší boli na XCO v Turčianskych Tepliciach, ktoré bolo paralelné s týmto podujatím.
Štartovalo sa po kategóriách na štyroch tratiach – 5 km, 21 km, 42 km a 70 km. Naši cyklisti mali zastúpenie len na krátkej 21 km a strednej 42 km dlhej trati vo väčšine kategórií.
Všetci naši účastníci bojovali s chladným počasím a nástrahami trate statočne, no len dvaja z nich dosiahli vytúženú odmenu a postavili sa na stupeň víťazov – Mário Jančo získal 2. miesto na 21 km trati v kategórii Kadeti a Tomáš Pánik 3. miesto na 42 km trati v kat. Juniori.

Ako to už na takýchto pretekoch býva, každý je víťaz svojim spôsobom. Niekto výsledkom, iný zase víťazstvom nad samým sebou. Hlavný je pocit šťastia, ktorý sa zaručene dostaví po prejazde cieľom.