ŠK Topoľčianky v Šamoríne, Granči a Bánovciach nad Bebravou zbierali pódiové umiestnenia

Uplynulý týždeň zverenci nášho klubu pretekali vo viacerých odvetviach cyklistiky.

M SR CC

Pre Juniorov boli na programe Majstrovstvá Slovenska na ceste v okolí Bánoviec nad Bebravou. Reprezentovali náš klub v časovke jednotlivcov a v hromadných pretekoch. Timotej Laktiš pretekal v oboch súťažiach a v časovke zaknihoval 20. miesto a v hromadných pretekoch skončil na 24. mieste. Mario Jančo pretekal len v časovke a tam sa umiestnil  na 31. mieste.

Pre náš klub to znamená udržanie si stále 7. miesta v priebežnom hodnotení klubov mládeže.

M SR v XC Maratóne

V sobotu sa v Granči konali Majstrovstvá SR v XC Maratóne kde sme mali zastúpenie v kategóriách juniorov a kadetov. David Maňkovský – kadet vystúpil na bedňu a s 3. miestom všetkých potešil. V Kategórii Juniorov Mário Jančo na 58 km trati skončil na 6. mieste.

Detská tour Petra Sagana

V nedeľu bojovali aj naši najmenší a na dobre známej trati v Šamoríne v rámci 3. kola Detskej Tour Petra Sagana zbierali medaily. Richard Tkáč v kategórii mili chlapci skončil na 2. mieste, v kategórii mini chlapci Duško Lukáč skončil 3-tí, v mladších žiakoch Martin Stano na 3. mieste a Hanka Ferejová staršie žiačky na 2. mieste.

Celkovo môžeme povedať že to bol úspešný víkend.

Pre mladších nás čaká voľný víkend no kadeti a juniori budú pretekať na etapovom pretekoch v Dubnici nad Váhom takže držte palce….