Reprezentačný výjazd UCI C1 KTM Kamptal Trophy v Rakúsku

Uplynulý víkend dostali naši juniori v rámci rozšíreného tímu reprezentácie možnosť štartovať v Rakúskom Langenloise neďaleko Viedne na XCO pretekoch UCI C1 kategórie.

Cieľom bolo v rámci predpretekovej prípravy po zimnej príprave na pretekoch zistiť ako na tom sme a v niektorých prípadoch aj zabojovať aj o miestenku v reprezentačnom tíme Juniorov v XCO.

Náš tím vyrazil na cestu na novej pre cyklistiku upravenej dodávke, ktorú náš klub získal od firmy MAN. Vedúcim výjazdu bol tréner Juraj Benko, tím pretekárov tvorili Mário Jančo, Timotej Laktiš, Robert Porubský a David Maňkovský. Podporili sme aj kolegov z CKM Poprad a cestoval spolu s nami aj Christián Haas juniorský reprezentant v XCO a cyklokrose.

Večer pred výjazdom sme všetci museli absolvovať AG test, ktorého negatívny výsledok bol podmienkou registrácie na mieste podujatia a podmienkou pre cestovanie po Rakúsku a pre návrat na Slovensko. Vyrážali sme skoro ráno o 3:30. Trať bola v nádhernom prostredí viníc no ráno nás privítalo so zamrznutou traťou a asi troj-centimetrovým snehovým popraškom. Rozjazdenie prebiehalo bez problémov, trať vyzerala byť technicky menej náročná ale špecifická z hľadiska dlhých stúpaní a výzvou bol meniaci sa povrch. Štart pretekov juniorov začínal o 9:30 kedy už sneh na trati nebol a postupne sa povrch menil na blatistý, pripomínajúci cyklokros.

Výsledky pretekov boli pre nášho zverenca Tima Laktiša výborné keď skončil na 14-tom mieste a väčšinu pretekov sa držal pred Christiánom Haasom z Popradu. Na UCI body, ktoré sa udeľujú do 10-teho miesta mu ušli o 1 minútu. Na 31. mieste sa umiestnil “prvoročák“ Robert Porubský a na 33. taktiež “prvoročák“ David Maňkovský, Mário Jančo dostal v prvom kole defekt a preteky nedokončil.

Cesta naspäť bola bez problémov ako členovia reprezentácie s negatívnym AG testom nemusel ísť nik do “Covid – karantény“ a kontrola na hraniciach išla bez problémov. Cieľ pretekov bol splnený na viac než 100%, chalani zistili kde sú v rámci prípravy na súťažnú sezónu a na čom treba ešte v príprave pracovať.

Najväčšie pozitívum bolo následné nominovanie Tima Laktiša do tímu reprezentácie v horskej cyklistike na najbližšie XCO UCI preteky HC kategórie do Talianskeho Nalles a o týždeň neskôr do Rakúskeho Haimingu. Timovi gratulujeme a držíme palce na reprezentačných pretekoch.