My sme tu doma! Doma?

20160528_170458

Pomysleli si asi všetci návštevníci Machulinskej cykločasovky pri pohľade na bieločervené more dresov. A prečo práve tieto farby dominovali na tomto podujatí?
Odpoveď jasná. Práve cyklistov ŠK Topoľčianky bolo na tomto už štvrtom ročníku, ktorý sa konal tradične posledný májový víkend 2016 najviac.
Je pravda, že kvantitou kvalita nerastie, no my sme prispeli nielen hojnou účasťou, ale aj dobrými výkonmi. Ale pekne po poriadku.
Toto podujatie sa už pre členov ŠK Topoľčianky stalo kultovým a tak si tento ročník snáď nikto nenechal ujsť. Po množstve hodín a kilometrov strávených v sedle bicykla sa staviame na štart všetkých kategórií. Krátka i dlhá trať je obsadená od najmenších cyklistov až po tých najstarších a to doslova. Malí chlapci si po dnešnom preteku zaslúžia prívlastok chlapi a starší páni, vďaka svojim výkonom omladli najmenej o 20 rokov. Vyzdvihol by som výkon Adriána Ondrejku, ktorý absolvoval dlhú trať a nielen že ju zvládol ako najmladší účastník, ale v nej zdolal i množstvo starších pretekárov a umiestnil sa v kategórii do 18 rokov na úžasnom 2. mieste. Boli aj technické problémy. Timo Bugár dostal defekt, no i vďaka pomoci tímového kolegu Martina Šveca dokončil pretek, za čo by si mal zaslúžiť cenu fair play. Timo Laktiš sa od začiatku pasoval so zdravotnými problémami. Všetci sa popasovali s nástrahami trate a pretek dokončili. Čo je najdôležitejšie? Predsa úsmev na cieľovej čiare. To je ten dôvod, prečo to všetci robia. A robia to i napriek bolesti, ktorej je počas závodov ako je tento neúrekom.
Takže v skratke povedané . Počasie nám vyšlo, blatka trochu prišlo, no vapkou to zišlo.
Organizácia na profesionálnej úrovni, za čo si členovia CK Machulince zaslúžia našu nefalšovanú pochvalu. Tombola znovu dopadla nad očakávanie, ktorej hlavnú cenu si prevzala naša trénerka Simona zaslúžene, lebo ako zástupkyňa nežného pohlavia sa postavila na najvyšší stupeň víťazov.

No nebola jediná!
Tu sú všetci bieločervení jazdci:

muži do 18 rokov
Ondrejka Adrián 2.miesto

muži 19-29
Starovič Ivan 2.miesto
muži 30-39
Bratko Peter 4. miesto
Mondočko Michal 6. miesto
Muži 40-49
Martin Laktiš 2. miesto
Števlua Rudolf 12.miesto
Haspra Peter 15. miesto
muži 50 a viac
Ožvalda Ján 8. miesto
ženy do 34 r.
Simona Korcová 1. miesto
Hobby
Tonka Martin 1. miesto
Pánik Tomáš 2. miesto
Jančo Mário 7. miesto
Laktiš Timotej 12. miesto
Minár Michal 14. miesto
Mondočko Michal 28. miesto
Tonka Pavol 29. miesto
Valkovič Emil 36. miesto
Díreš Štefan 44. miesto
Kukučka Kristián 46. miesto
Švec Samuel 61. miesto
Bugár Timotej 62. miesto
Beňovič Matúš 63. miesto
Karol Červený 66. miesto
Švec Martin 68. miesto

 

autor : Michal Mondočko