Máme majstra SR !!!

ŠK Topoľčianky má prvého majstra Slovenska v MTB XCO !!!

V športovo rekreačnom stredisku Poráč Park sa 21.7. 2019 konali majstrovstvá Slovenska v MTB XCO pre rok 2019.

Keďže to boli majstrovstvá Slovenska, náš klub so zostavou 9-tich pretekárov vyrazil do Poráča už vo štvrtok, aby sa mohol v predstihu priamo na súťažnej trati dôkladne pripraviť.

Trať bola náročná hlavne s množstvom technických častí a aj počasie moc neprialo lebo bolo premenlivé s občasným dažďom.

V Sobotu sa konali preteky XCE takzvaný eliminátor, kde na malom okruhu ale so všetkými technickými časťami najkrajšie vylučovacie jazdy predvádzal Timotej Laktiš a po malom finále obsadil celkové 7. miesto.

Hlavná časť majstrovstiev sa konala v nedeľu a hneď v prvej kategórii sme mali dve želiezka s najvyššími ambíciami.

Milan Husenica po minuloročnom druhom mieste mal len jeden cieľ a ten od začiatku aj napĺňal a spôsobom štart – cieľ, získal pre náš klub prvý titul majstra Slovenska.

Martin Stano nastupoval do pretekov s cieľom pódiového umiestnenia a po ťažkom súboji v 5-tich okruhoch mu to ušlo len o pár sekúnd a získal nádherné štvrté miesto.

V kategórii mladších žiačok sa predstavilo naše jediné dievča Peťa Minárová, ktorá obsadila 6. miesto.

Kategórie starších žiakov a kadetov kde sme mali najsilnejšiu zostavu súťažili už na veľkých okruhoch ktoré dôkladne preverili všetkých pretekárov nie len po technickej ale aj výkonnostnej stránke.

V starších žiakoch Michal Minár po páde v predchádzajúcom dni obsadil 17. miesto a Matúš Beňovič 21. miesto.

Kadeti došli do cieľa v menšej skupinke s poradím Mario Jančo 9. miesto, Timotej Laktiš 10. miesto, Adrián Ondrejka 13. miesto a Marek Šlosiar na 19. mieste.

Celkovo môžeme hodnotiť tieto majstrovstvá ako najúspešnejšie ale samozrejme vieme na čom musíme do budúcna pracovať.

Dôležité je však povedať že aj v takom malom a mladom klube ako je náš vieme vychovávať najlepších na Slovensku, preto veľká vďaka patrí trénerom.

Dúfajme že tieto úspechy budú aj motiváciou pre ostatných pretekárov.