Cyklomaratón Topoľčianky 2016 – dobojované

img_6432

 

Dňa 10. 9. 2016 sa konala dlho očakávaná akcia roka pre ŠK Topoľčianky. Verím, že členovia tohoto klubu neboli jediní čo sa na ňu tešili.

Očakávania zo strany organizátorov i pretekárov boli rôzne. Mnohí nemali veľké oči, vzhľadom na fakt, že to bol 1. ročník tohto podujatia. Veď je toho toľko čo nemusí vyjsť, keďže začiatky bývajú ťažké. No napriek tomu sme všetci verili, že všetko dobre dopadne.

A ako to bolo v skutočnosti? Boli naše očakávania naplnené? To už teraz všetci vieme, tak si to poďme zhrnúť v krátkej bilancii.

S nápadom zrealizovať maratón prišiel tento rok v apríli náš vedúci klubu M. Laktiš. Je to cieľavedomý človek s dobrým srdcom a všetci o ňom vieme, že keď si niečo zaumieni, tak to i dosiahne. Myšlienka sa nám pozdávala a tak sme ho v nej všetci svorne podporili. Nasledovala prvá schôdza na ktorej sme si rozdelili úlohy (tých našich stretnutí bolo ešte mnoho). Potom nasledovalo vytýčenie trate a s tým súvisiace vybavovačky rôznych povolení, a nekonečné birokratické naťahovačky ako to už na Slovensku býva zvykom. Mimochodom trať sa niekoľko krát menila, kým získala finálnu podobu. Boli to stovky kilometrov strávených na bicykli, ale oplatilo sa. Až do teraz som si myslel, že poznám každý kút svojho kraja. No mýlil som sa, lebo kozích chodníčkov sú tisíce a stále je čo objavovať. Ďalej nás potrápilo zháňanie sponzorov, pretože každý špás niečo stojí a samozrejme kopisko vecí potrebných pre pretek. Každý kto mohol pomohol a prispel tak k naplneniu dobrej veci.

Napokon sme to spoločne zvládli a zásluhu na tom má nielen náš 11 členný organizačný tím, ale i ďalších 20 ľudí, ktorí pracovali v priestore štart – cieľ. Na trati pomáhali pretekárom regulovčíci, ktorých bolo celkom 64 + 2 na terénnych autách a 3 motorkári. Celkovo sa teda fyzicky v ďeň preteku realizovalo 100, slovom sto ľudí. Znie to neuveriteľne, ale tento údaj je fakt skutočný a nijak neplánovaný. Skoro som zabudol na fotografov, bez ktorých si takéto podujatie neviem predstaviť. Bolo ich na trati 8, takže tým je magická hranica pokorená. Samozrejme ľudí, ktorí nám podali pomocnú ruku je ešte omnoho viac.

img_6360img_6415

Samotný pretek má takúto bilanciu:

Počet prihlásených : 361

71 km = celkovo: 56

Muži: 52

Ženy: 4

45 km= celkovo: 185

Muži: 169

Ženy: 16

25 km= celkovo: 75

Muži= 63

Ženy: 12

25km dvojice: celkovo 45

23 tímov

img_6401

Detský cyklomaratónik:

Na 10 katagórií cyklomaratóniku sa prihlásilo 78 detí vo veku od 5 do 14 rokov. (17 dievčat a 61 chlapcov).

Sumár po katagóriách je tu:

Kategória dievčatá chlapci Celkový súčet

Kinder 5 14 19

MILI 5 21 26

MINI 5 9 14

Mladšie žiačky 1   1

Mladší žiaci   13 13

Staršie žiačky 1   1

Starší žiaci   4 4

Celkový súčet 17 61 78

img_6438img_6421

Ako ste si mohli všimnúť, tento maratón nebol len o dospelákoch, ale i tých najdôležitejších. Sú nimi samozrejme naše deti, naša budúcnosť. Som rád, že sa preteku zúčastnilo toľko dospelých, pretože sme to my, ktorí im dávame smer a ideme im príkladom. Oni to vedia a vidia. O to viac ma teší fakt, že sa deti zišli v tak hojnom počte a nebáli sa zabojovať na pomerne náročnej trati. Mnohí z nich také čosi zažili po prvý krát. Dúfam že si domov, do škôl a na ihriská odniesli len tie najpríjemnejšie pocity, a podelia sa o ne s kamarátmi. Verím, že sa tak všetci o rok stretneme v ešte hojnejšom počte.

Počasie nám prialo na výbornú, i keď miestami slniečko potrápilo. No myslím, že lepšie než hltať blato, a dážďovky od predného kolesa.

Záverom sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným pretekárom a všetkým, čo prispeli k uskutočneniu nášho preteku pre Vás či už fyzicky, darom, alebo akýmkoľvek iným spôsobom.

Verím, že sme spoločne vytvorili niečo výnimočné a že sa o rok stretneme znova.

V mene ŠK Topoľčianky Vám všetkým srdečne Ďakujem

 

Okrem generálnych partnerov pripájam zoznam darcov a sponzorov:

AD SPECTRUM

ACER Group

Dušan Klinec

Gazdovský hostinec

ViOn stavebniny

ViOn čerpacia stanica

Železiarstvo, farby, laky Topoľčianky – Karol Červený

CBTC – ministerstvo vnútra

Iontové nápoje.sk

Obec Jedľové Kostoľany

Obec Skýcov

Obec Hostie

JS – JASA – drogéria

Základná organizácia Slovenský zväz záhradkárov Topoľčianky

Národný žrebčín Topoľčianky

Marian Pánik – STAVEX

Michal Mondočko

Drevoprim Slovakia

Adek – Ing. Miroslav Čepček – autodoprava

DOLOMITY BIKE

Toptortička – Eva Valkovičová

ETI ELB

elseFIT

Protechnik

FERITHERM

PAKET – plastové okná

Potraviny u Šimka – Žitavany

Enter Computer,  Zlaté Moravce

Mesto Zlaté Moravce

MSKS Zlaté Moravce

Danfoss

Castrol

 

autor : Michal Mondočko

 

_mg_9732_mg_9855img_3090img_3046_mg_0178img_6399img_634220160910_130100