CYKLOKROS – POPRAD/LEVOČA

Je tu jeseň a s ňou neodmysliteľne spojená súťaž cyklistov – CYKLOKROS. Sú to preteky, ktoré sa prevažne konajú na jeseň a zimu. Preteká sa na okruhoch s dĺžkou okolo 3 km. Na okruhu bývajú úseky s rôznym povrchom – trávou, hlinou, kockami, prekážkami,… Cyklisti tu ukazujú zručnosť s bicyklom, rýchle zosadanie, nosenie bicyklov na chrbte, prenášanie cez prekážky,… Takéto preteky už začali aj tento rok a ŠK Topoľčianky tam nesmeli chýbať.
Organizátori to zobrali „hopom“ a posledný víkend v septembri sme trávili v Tatrách – 29.9. Poprad a 30.9. Levoča.
V Poprade fúkal nepríjemný studený vietor, ale ani to neprekážalo našim mladým sa vydať na boj so súpermi. Zdolávali časti popradských ulíc s prehľadom. Poniektorí okúsili aj kruté pády, ktoré ich však neodradili preťať cieľovú pásku.

Výsledky:
ML.ŽIACI:
Milan Húsenica – 7.m.
Martin Stano – 16.m.
ST.ŽIACI:
Matúš Beňovič – 15.m.
KADETKY:
Laura Lukáčová – 8.m.
KADETI:
Adrián Ondrejka – 17.m.
Marek Šlosiar – 20.m.

V nedeľu sme sa prebudili do mrazivého, ale slnečného rána. Výhľad na malebné Tatry osvietené ranným slnkom nás nútili zabudnúť na unavené nohy z predošlého dňa a s radosťou sme vyrazili do Levoče. Tam nám organizátori pripravili hravú trať v centre starého mesta medzi hradbami. Všetci 6-ti si poriadne prešli trať v sprievode Milana Húsenicu St. a povedali si, kde a ako ľahšie zdolať prekážky. Tréner Rišo skontroloval bicykle a už sme len netrpezlivo čakali na prvé odpískanie rozhodcov. Čo však prináša aj táto disciplína, tak náročnosť trate vie potrápiť aj bicykle. Matúš v poslednom kole dostal defekt, ale silou vôle to nevzdal a s bicyklom na pleci dobehol v sprievode potlesku divákov do cieľa.

Výsledky:
ML.ŽIACI:
Milan Húsenica – 6.m.
Martin Stano – 12.m.
ST.ŽIACI:
Matúš Beňovič – 19.m.
KADETKY:
Laura Lukáčová – 5.m.
KADETI:
Adrián Ondrejka – 18.m.
Marek Šlosiar – 21.m.

Bol to super štart do cyklokrosovej sezóny. Veľké ĎAKUJEME patrí rodine Húsenicovej z Pribyliny, ktorá nás prichýlila a fantastickými jedlami naše brušká nasýtila. Vďaka patrí aj trénerovi Rišovi za „coatching“ a staranie sa o bicykle. A posledné ďakujem Milanovi H. St. za držanie tímového a pretekárskeho ducha 🙂

A predsa ešte jedna vec:
Marek Šlosiar je novým členom klubu. Boli to jeho prvé preteky, kde ukázal svoju húževnatosť. Vedeli sme, že bedňa to nebude, ale spôsob ako berie cyklistiku je obdivuhodná. Marek, verím, že ti to nadšenie dlho vydrží.

JS

PS, odkaz na foto : Poprad  ;  Levoča