Cyklistická sezóna 2018 v podaní ŠK Topoľčianky klope na dvere

„Sneh a ľad je náš kamarát.“

Takto si spievali cyklisti zo Športového klubu Topoľčianky počas dlhých zimných mesiacov. A či to bola pravda? To sa ukáže hneď na začiatku cyklistickej sezóny, ktorá klope na dvere.

Pretekať sa začína už koncom marca, a tam sa preverí, kto v zime makal ako snežná fréza, a kto spal ako medveď. Dúfam, že naši cyklisti budú patriť do tej prvej kategórie, pretože mali kvalitnú zimnú prípravu pod vedením skúsených trénerov. Už je to len na každom z nich, ako zodpovedne k tomu pristupoval.

Aj tento rok čaká naše mladé nádeje množstvo pretekov so zameraním hlavne na Slovenský pohár XCO, XCM, cyklokros a Detská tour Petra Sagana.

Sústredenia sú už tradične dôležitou zložkou každého športovca, a tak i tých našich čakajú počas sezóny 2018 hneď dve. Prvé bude už v apríli na Drozdove a ďalšie v auguste – tradične vo Svite.

Významnou udalosťou pre náš región bude i tento rok trojica súťaží, z ktorých dve sa budú konať priamo v našej obci.

Dňa 5.7.2018 sa v športovom areáli Ski Drozdovo uskutoční 5. kolo Slovenského pohára XCO. Tieto preteky s medzinárodnou účasťou sú zaradené do ketegórie C2 a bojuje sa o body v UCI.

V dňoch 22. a 23.9.2018 sa bude v Topoľčiankach na dostihovej dráhe odohrávať famózne divadlo, na ktorom si každý fanúšik cyklistického športu určite zgustne. Jedná sa o podujatie s názvom „Bike víkend“, podobne ako tomu bolo minulý rok.

Tento rok bude však poradie pretekov obrátené:

Sobota bude určená pre našich najmenších, ktorí si budú merať sily na Detskej tour Petra Sagana v jej finálovom záverečnom kole.

V nedeľu dostanú príležitosť hlavne dospelí na 3. ročníku Cyklomaratónu Topoľčianky v jeho 9. finálovom kole Slovenského pohára.

Kto by si však myslel, že to bude vrchol a koniec tejto sezóny, tak sa veľmi mýli.

ŠK Topoľčianky má pre Vás pripravenú ešte čerešničku na torte, a tie budú hneď dve:

Tradičný „Nočný výjazd na Benát“ v septembri a „Ukončenie cyklosezóny“ v podobe spoločného výjazdu na Zubriu zvernicu v októbri.

 

Takto sa chceme zavďačiť všetkým priaznivcom nášho klubu ŠK Topoľčianky a vyjadriť Vám poďakovanie za podporu nech už je akákoľvek.

Tešíme sa na Vás a vidíme sa v jednej stope!

                                                                                                                                                                                                                              MM