AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly

Hurá máme zlatóóó zakričali si cyklisti zo Športového klubu Topoľčianky. Kde a kto ho získal?

Ako už býva zvykom mesiac jún patrí AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly ktorý sa konal 23.6.2018. Bol to jubilejný  20. ročník. Bielo červené dresy nášho klubu nechýbali v Súľove ani tento rok. Tmavé mraky nad Súľovskými skalami naznačovali, že naše výkony budú pokropené dažďovými kvapkami. Našťastie boli to iba krátke prehánky, ktoré nás trochu osviežili pri zdolávaní zjazdov a výjazdov. Výber tratí bol bohatý 85 km, 60 km, 35 km a 19 km. Celkovo odštartovala rekordných 1352 pretekárov. Naše dresy chýbali iba na najdlhšej 85 km trati. Najväčšie nádeje sme vkladali do našich mladých pretekárov kadetov a juniorov od ktorých sme očakávali nejakú medailu. Medailové očakávania sa naplnili, kde Laura Lukáčová na 19 km trati v kategórii juniorky 15 – 18 rokov získala 1. miesto. Laura gratulujeme.

Samozrejme treba vyzdvihnúť výkony aj ostatných pretekárov, lebo všetci sme museli siahnuť na dno svojich síl pri zdolávaní náročných kopcov na Súľovskom maratóne.