8. kolo Detskej tour Petra Sagana v Nitre

Report

Nitra milá Nitra. Aj tak si môžu povedať niektorí z našich mladých cyklistov minulú nedeľu. Trom z nich sa podarilo stáť na vysnívanom stupni víťazov. Najvyššie umiestnenie si vybojovala Hanka Ferejová – 2.miesto v kategórii Staršie žiačky. Na 3. mieste skončil Martin Stano v kategórii Mini a taktiež 3. miesto pre Michala Minára v kategórii Starší žiaci. GRATULUJEME!!!
Ale aj ostatní naši pretekári  si vybojovali pekné body do celkového poradia.
Nitrančania v spolupráci s organizátormi detskej tour pripravili zaujímavú trať v mestskom parku Sihoť, ktorá preverila niekoľko stoviek nádejných mladých „bikerov“ z celého Slovenska. V Nitre sa konalo už 8. kolo tohtoročnej série Detskej Tour Petra Sagana, čo predznamenáva blížiaci sa koniec ročníka 2019. Posledné kolo sa bude konať už 22.septembra v Košiciach v lyžiarskom stredisku Jahodná. Aj keď je to ďalej, verím, že viacerí prídeme povzbudiť a zatlieskať víťazom celkového poradia celej tour, kde budeme mať určite nejaké to zastúpenie.

Počasie a podmienky: polooblačno; rovinatá, technicky nie veľmi náročná trať

Zostava a najlepšie výsledky: na štart pretekov sa v jednotlivých kategóriach postavilo spolu 29 dievčat a chlapcov

Mini chlapci: M. Stano – 3. miesto; M. Húsenica – 4. miesto

Mladšie žiačky: T. Fernerová – 5. miesto; P. Minárová – 6. Miesto; A. Orlíková – 7. miesto

Staršie žiačky: H. Ferejová – 2. miesto

Zaujímavosti: Veľmi dobre zorganizované preteky, na ktorých sme sa zúčastnili vo veľkom počte. Aj keď sa nám tentoraz nepodarilo vybojovať víťazstvo, získali sme niekoľko umiestnení na stupňoch víťazov a taktiež veľa umiestnení v TOP10.