10. kolo – DTPS v Bratislave

To bol, ale deň! Tak som si povedala, keď som si po 8. hodinách sadla na vajnorskom letisku v Bratislave do auta.
Poslednú septembrovú sobotu sa odohralo posledné – desiate kolo Detskej tour Petra Sagana. Keďže sa konalo v hlavnom meste, predurčovalo aj najväčšiu účasť.   Očakávania, osobnej účasti samotného trojnásobného majstra sveta na podujatí nesúceho jeho meno,  sa napokon nesplnili, ale na štart sa aj tak postavil rekordný počet 620 detí.  Len v kategórii mikro-chlapci sa na trať vybralo 113 pretekárov.
Mládež s nepriehľadnuteľnými červeno-bielymi dresmi na tomto podujatí nesmela chýbať. A koľko nás bolo? Veľa!!! Ani presne neviem, boli chalani a dievčatá, ktorí trénujú pravidelne, ale aj ich súrodenci, priatelia,… no proste celá kopa.
Myslím, že počas tohto roka sme sa stali riadny „saganomaniaci „. Niektorým sa darilo lepšie, iným zase horšie. A ako dobre vieme, šport je aj o šťastí. O tom, by tentokrát vedel rozprávať Timo Laktiš. V zápale boja o stupienok víťazov sa so súpermi pasoval až tak, že vo finiši skončili všetci na zemi. To však šikovne využil Mário Jančo a vybojoval si krásne 3. miesto. Gratulujeme!!!!
Niektorým medailové umiestnenie ušlo len o chlp, ale čo nebolo dnes, môže byť niekedy na budúce. Neviem ako vy, ale my sme domov išli už s novými plánmi a výzvami ako a čo na budúci rok. A tak to má byť. Tá chuť za športom u mojich chalanov je a z toho sa teším najviac.
Tento rok sme absolvovali všetky kolá a už teraz sa tešíme, čo na budúci rok organizátori vymyslia.

Na záver mi neostáva iné ako poďakovať všetkým pretekárom za ich celoročnú snahu o najlepšie výsledky. Určite zo seba vydali všetko a urobili dobré meno nášmu klubu. Rodičom a ostatným rodinným príslušníkom patrí veľké poďakovanie za obetovaný čas, skvelé povzbudzovanie a vytvorenie perfektnej tímovej atmosféry.

Tak milí „Saganovci“ – na jar dovidenia 🙂

 

Mili chlapci:

Martin Stano 14. miesto

Milan Húsenica 6. miesto

 

Mini dievčatá:

Petra Minárová 13. miesto

Agátka Orlíková  10. miesto

 

Mladší žiaci:

Matej Tencer  27. miesto

Alex Švec  15. miesto

Matúš Beňovič  9. miesto

Michal Minár  4. miesto

 

Mladšie žiačky:

Iva Tencerová  11. miesto

Hanka Ferejová   8. miesto

 

Starší žiaci:

Martin Štekl  16. miesto

Kristián Kukučka  11. miesto

Adrián Ondrejka  9. miesto

Timotej Laktiš   6. miesto

Mário Jančo  3. miesto

 

Staršie žiačky:

Laura Lukáčová  4. miesto

 

Link na fotky:

https://photos.app.goo.gl/w6PaxZhiyz44KTqz2