4. kolo Slov. pohára v cyklokrose – Podbrezová

Cyklisti nášho klubu sa v sobotu 21. októbra zúčastnili štvrtého kola slovenského pohára v cyklokrose.

Pomerne jednoduchá trať pretekov bola umiestená v parku na sídlisku Štiavnička. Pretekalo sa väčšinou na tráve ale okruh mal aj časť s asfaltom a škvárou. Na kľukatej viacmenej rovinatej trati bol len jeden väčší zjazd a stúpanie. Na rozdiel od pretekov detskej tour Petra Sagana na tejto trati boli pre cyklokros typické prekážky ako schody a dve 40cm vysoké dosky cez ktoré bolo treba preniesť bicykel. Dĺžka jedného okruhu bola 2,69 km a hravo ju zvládli aj osem-roční pretekári. Počasie nebolo ideálne, ale prijateľné pre cyklokros. Naši mladí cyklisti spolu získali 47 bodov do súťaže Klubov mládeže.

Na budúci víkend sa tešíme na ďalšie dve kolá pretekov,ktoré budú v sobotu v Dolnej Krupej a v nedeľu v Trnave.