V Športovom Klube Topoľčianky sa venujeme tréningovej činnosti a pretekaniu v mládežníckych kategóriách v odvetviach horská cyklistika, cyklokros a cestná cyklistika. Tréningová činnosť je vedená kvalifikovaným Trénerským Tímom, ktorý má na starosti tréningy, tréningové plány, osobnú účasť na pretekoch, testovanie a sledovanie vývoja výkonnosti zverencov.

Vedenie klubu zabezpečuje primerané zázemie k výkonu tréningovej činnosti, ako prenájom telocviční a plavárne v zimnej príprave, prevádzkujeme Centrum Technickej Prípravy cyklistov, ktoré pozostáva z tréningovej haly využívanej hlavne počas zimnej prípravy, bikrosovej dráhy, cyklokrosového a XCO okruhu. Bike Centrum Drozdovo je našim dlhoročným partnerom pri organizovaní pretekov, klubových tréningov a sústredení.

Súčasťou činnosti klubu je aj zabezpečenie administratívy týkajúcej sa pretekárskych licencií, štartovných poplatkov na pretekoch Slovenského pohára, registrácie pretekárov do pretekov a pod.

Výsledkom dlhodobej práce s mládežou a výborných výsledkov v pretekoch Slovenského Pohára je pridelenie štatútu Centra Talentovanej Mládeže klubu Slovenským Zväzom Cyklistiky v roku 2019.

Spoločné tréningy sú organizované v dvoch lokalitách v rámci oddielu Nitraoddielu Topoľčianky.

Trénerský tím

Oddiel Topoľčianky

Oddiel Nitra

Prezenčka tréningov