ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2015

A bolo odštartované! Dňa 18.4.2015 bola zahájená cyklomaratónska séria vo Svätom Jure, na ktorú sme sa po zimnej prestávke všetci tešili. Na úvodnom podujatí sa zúčastnilo desať členov nášho klubu. Pretekári si mohli vybrať z troch tratí 70 km, 42 km a 20 km. Náš klub mal účasť na všetkých tratiach.

S nástrahami 70 km trate sa popasoval Peter Richter, na 42 km sa vybrali Michal Mondočko, Matúš Števula a Rudolf Števula a na 20 km išli naše mladé nádeje Timotej Bugár, Patrik Chren, Andrej Tencer, Martin Tonka a cykloturisti Peter Haspra a Karol Červený.

Vo Svätom Jure nás čakalo aprílové počasie. Teplota na štarte okolo 8 stupňov, fúkal nepríjemný studený vietor a ako keby to nestačilo spadla aj dažďová kvapka. No našťastie vietor rýchlo rozfúkal mraky a počas preteku sa na nás sem tam usmialo aj slnko. Trať bola dobrá čakali nás dlhé stúpania ale aj dlhé zjazdy, ktoré boli miestami dosť kamenisté. Niekde sa aj prášilo, bolo aj trošku blata a nechýbali ani prejazdy cez potok. Najviac smoly nás postihlo na 20 km trati, kde si Patrik Chren a Timotej Bugár nechtiac predĺžili trať a prišli o drahocenné minúty čo ich stálo umiestnenie v prvej desiatke. Najväčšiu smolu mal Andrej Tencer, ktorý na 11 km dostal defekt a prišiel o pódiové umiestnenie. Po príchode do cieľa boli niektorí sklamaní ale, niektorí boli aj prekvapení z dobrého výsledku. Na trati 70 km v kategórii muži 50 – 59 rokov obsadil Peter Richter 8. miesto, na trati 42. km v kategórii muži od 19 – 39 rokov prišiel do cieľa Michal Mondočko na 46. mieste a Matúš Števula na 55. mieste, v kategórii muži od 40 – 49 rokov sa umiestnil Rudolf Števula na 69. mieste. Na 20 km trati sa v kategórii kadeti 15 -16 rokov umiestnil na peknom 4. mieste Martin Tonka, Patrik Chren na 10. mieste, Timotej Bugár na 11. mieste a Andrej Tencer na 26. mieste. V kategórii muži od 19 rokov prišli do cieľa naši cykloturisti Peter Haspra na 45. mieste a Karol Červený na 84. mieste. V priestore cieľa na nás čakal úspešný reprezentant v cestnej cyklistike Peter Velits viacnásobný účastník Tour de France, ktorý nám ochotne venoval svoj podpis. Po vyhlásení výsledkov bola bohatá tombola, kde niektorí naši členovia získali pekné ceny. Karol Červený vyhral pekné tričko a cyklistické ponožky a Matúš Števula si odniesol dobré Svätojurské vínko.
Už teraz sa všetci tešíme na ďalší maratón v sezóne 2015.

Autor: Peter Haspra