Sústredenie Drozdovo 2017

V dňoch 6. – 9. 4. 2017 sa konal už tretí ročník Sústredenia našich mladých cyklistov. Tentoraz padol výber podujatia na športový areál Drozdovo, ktoré bude tento rok dejiskom 2. ročníka Slovenského pohára v XCO.
Na Drozdove sme sa stretli vo štvrtok podvečer a za burácania snehovej metelice sme sa ako správni bojovníci bez zaváhania pustili do prvého tréningu. Každý si vzal čo mu patrí. Deti svoje športové náradie – bicykle a my, dospeláci – lopaty, píly, hrable a podobné fajnovosti. Áno, ako ste už iste pochopili, miesto tohtoročného Sústredenia nebola žiadna náhoda. Jeho značnú časť sme venovali prípravám tratí určeným pre nastávajúci “májový“ pretek.
Naše mladé nádeje sme však tentoraz prácami nezaťažovali. Tí pod vedením trénerov M. Laktiša a S. Korcovej absolvovali plnohodnotnú fyzickú prípravu, súčasťou ktorej bolo i rozjazdievanie už spomínanej trate.
DSC_1394
Počasie nám však neprialo ani počas nasledujúcich dní – s chladným vetrom a dažďom sme bojovali až do soboty poobedia. Nikoho to však neodradilo a všetky deti si zaslúžia odznak statočnosti.
Po týchto výkonoch na nás v hoteli čakali vždy usmiate mladé kočky, ktoré sa starali o naše hladné bruchá a vyprahnuté hrdlá:)
Čo dodať? Proste super. Myslím, že si každý prišiel na svoje. Hlavne deti, keď im trénerka nadelila košík plný dobrôt…
IMG_20170406_213547
Takže bola nielen športová, ale i kultúrnospoločenská osveta. Deti sa potom bavili a to doslova.
DSC_1402
Bolo kopec srandy. Najviac ma pobavila trénerova hláška: „Deti, ruku hore, kto tu nemá mobil!“ Čo myslíte, koľko ich bolo? Ruka žiadna a mobilov 17. Jedine trojročný Jakub ešte nepodľahol výdobytkom doby.
Ako sa vraví: „Do tretice všetko dobré.“ Tak hádam aj toto naše Sústredenie tak dopadlo. Spojili sme príjemné s užitočným a môžeme spomínať zas na jednu podarenú akciu v podaní ŠK Topoľčianky.
PS: Veľká vďaka patrí našim trénerom, rodičom, personálu hotela a špeciálne pani upratovačke, ktorá mala s nami plné ruky práce.

Ďakujeme

DSC_1411DSC_1425unnamed (16)unnamedunnamed (19)IMG_20170407_084736

Viac foto: Archív/Fotogaléria

autor: Michal Mondočko